עולם של ידיות - מומחים בפרזול ובהתאמה אישית של ידיות לארונות ומטבחים

המדריך השלם להכרת מוצרי פרזול לבניין

הינך נמצא כאן

כאשר אתם רוצים לבחור מוצרי פרזול לבניין, ישנם מוצרים רבים. במאמר זה, נערוך לכם היכרות מקיפה עם מוצרי הפרזול, ייעודם, וסגנונות העיצוב של מוצרי פרזול. מוצרי פרזול מיועדים למטבח, לרהיטים, לארונות, ולחלקים נוספים בבית.

מהם מוצרי פרזול?

מוצרי פרזול, הינם מוצרים שנועדו לפתיחה ולסגירה. למשל: ידיות לדלתות, צירים לדלתות ולארונות. לכל מוצר פרזול יש תפקיד אחר. את מוצרי הפרזול מתקינים בדרך ביחד עם הדלת, או הרהיט. בעת התקנת דלתות, יתקינו את מוצרי הפרזול לדלתות: צירי הדלתות, ידיות לדלתות.

מוצרי פרזול לבניין:

מוצרי פרזול לבניין, אלו מוצרי פרזול המותקנים במעטפת הכללית של בניין המגורים, כמו: ידיות לדלתות, צירים לדלתות הדירות ודלת הכניסה לבניין. כמובן, יש את הרוזטות- העיגול שאליו מכניסים את המנעול לדלת. בנוסף, חלק ממוצרי הפרזול לבניין, הם המנעולים של הבניין.

ידיות פרזול לבניין:

מוצר פרזול חשוב בבניין, הוא הידיות. יש את ידית הכניסה לדלת הבניין, יש את הידיות בקומת המחסנים, וידית הכניסה למקלט. ידית הכניסה לבניין, תהיה כבדה ומסיבית יותר משאר הידיות. בדרך כלל, ידיות הכניסה לבניין, יהיו ידיות בהלה, לעומת ידיות הלחיצה הרגילות של דלתות המחסנים. ידית המקלט, תהיה גם ידית מסיבית וכבדה הרבה יותר מידית הכניסה לבניין. בדרך כלל, ידיות פרזול של הבניין יהיו בסגנון מודרני, אלא אם כן הבניין עצמו מעוצב בסגנון בוטיק, ואז הידיות יהיו ידיות קלאסיות בסגנון עתיק.

צירים לדלתות הבניין:

ישנם סוגים שונים של צירים לדלתות. הצירים מתחלקים לפי סוגי פתיחה. יש צירים שמאפשרים לדלת להיפתח לכיוון אחד, ויש צירים שמאפשרים לדלת להיפתח ל2 הכיוונים. ישנם סוגים שונים של צירים לדלת. לא כל אחד יכול לבחור את הצירים לדלת, ויש צורך בהבנה, ובידע כיצד להתקין את הצירים.

צירי ספר: את צירי הספר מתקינים בדרך כלל בדלתות ישנות.

צירי פייפ: את צירי הפייפ מתקינים בדלתות רגילות, ובדלתות כניסה לבניין. צירים אלו מתאימים לצרכים של דלתות כניסה לבניין.

צירים גלויים לעומת צירים סמויים:

ישנה חלוקה עיקרית של צירי בניין ל2 קבוצות עיקריות: קבוצה אחת, היא צירים גלויים, אותם ניתן לראות מבחוץ. קבוצה אחרת, הינה צירים סמויים. את הצירים הסמויים מתקינים בתוך הדלת, וכלפי חוץ, לא ניתן לראות שבדלת הותקנו צירים.

רוזטות:

את הרוזטות יתקינו בדרך כלל בדלתות של המחסנים, ולא בדלת הבניין.

 

מנעול הבניין: הצורה החיצונית של המנעולים לבניין הינה אחידה, אך סגנון המנעולים משתנה. ישנם מנעולים שמתבססים על מגנט, וישנם מנעולים שמתבססים על לשונית. בדרך כלל, מנעולי דלתות יהיו מסוג צילינדר.

התאמת מוצרי הפרזול לדלת הבניין:

כאשר בוחרים דלת לבניין, מומלץ לבחור דלת כניסה יוקרתית ויפה. לרוב, ידיות דלת הכניסה יהיו ידיות בהלה. מנעול הדלת יהיה מנעול איכותי, ויהיה צורך בהתקנת מעצור לדלת.