עולם של ידיות - מומחים בפרזול ובהתאמה אישית של ידיות לארונות ומטבחים

ידיות לרהיטים – היופי טמון בפרטים הקטנים

הינך נמצא כאן

סיימתם לעצב את מטבח החלומות שלכם, איך תבחרו את הידיות המתאימות לארונות? מחליפים דלתות פנים בבית, אילו ידיות מומלץ לבחור? האם חשוב להשקיע באיכות של הידיות? על כך ועוד במאמר שלפנינו.

כאשר אנחנו עוסקים בעיצוב הבית נדמה לנו כי רוב העבודה זהו תכנון הפרטים הגדולים כמו עיצוב החדרים, בחירה ברהיטים, התאמת הצבעים ולא תמיד אנחנו זוכרים לשים דגש גם על בחירה נכונה של ידיות פרזול. נדמה לנו כי מדובר בפרטים הקטנים שהם לא ממש משמעותיים. אך האמת היא שזה ממש לא כך. ידיות לרהיטים הן אולי קטנות מבחינת הממדים ביחס לרהיט אך בדיוק על דברים מן הסוג נהוג לומר כי אלו הם הפרטים הקטנים שיוצרים את ההבדל הגדול!

הידית לרהיט - תכשיט

נדמה כי ההשוואה הקולעת ביותר לידית - היא ההשוואה לתכשיט. התכשיט הוא בעצם פריט קטן מאוד אך הוא זה שמעניק את החן ואת היוקרה למי שעונד אותו. גם הידיות נחשבות כתכשיט עבור הרהיט והן אלו שמעניקות לרהיט את היופי ואת הטאץ' הסופי.

על מה יש לשים דגש בעת בחירת הידיות?

כאשר אנחנו באים לבחור ידיות למטבח, או ידיות למגירות כמו גם ידיות לארונות, ידיות לדלתות פנים ולמעשה כל ידית לכל צורך שלא יהיה, מה שהכי חשוב זה לשים לב לפרטים הבאים כדי שנהנה לבסוף ממוצר שיעניק לנו תמורה מושלמת לאורך זמן.

ידיות איכותיות – כמו בכל דבר אנחנו תמיד יודעים כי על איכות צריך לשלם. אך כאשר מדובר בידיות הרי שהכלל הזה תקף ומשמעותי פי כמה. רהיטים רבים כמו גם דלתות אשר בהם הותקנו ידיות שאינן איכותיות נמצאו מהר מאוד ללא הידיות כאשר המראה הזה של דלתות או ארונות ללא ידיות - פוגמות מאוד במראה הכללי של כל החדר והבית. הצרה היא שלא תמיד זה יהיה פשוט כל כך להחליף ידיות במיוחד כאשר מדובר בדלתות פנים בבית.

למה למעשה חשוב כל כך לשים דגש על האיכות? הידיות נמצאות בשימוש תמידי. בעזרתן אנחנו פותחים וסוגרים את הדלתות. לעיתים מושכים אותם בכוח ולעיתים מכופפים אותם חזק מידי ובקיצור – הן נמצאות בתנועה מתמדת כאשר מופעל עליהן הרבה כוח. הידיות אמורות להיות חזקות מספיק כדי לעמוד בכל העומסים הללו. על כן, גם אם נראה לכם כי מדובר בידיות בסך הכול - זכרו את כל מה שצפוי לאותן הידיות והשקיעו בהן...

ידיות מעוצבות – הידיות אחראיות במידה רבה למראה שהרהיט או הדלת יקבלו בסופו של דבר. לא כדאי לבחור את הידית כבדרך אגב. יש להקדיש להן את מלוא תשומת הלב כדי שהארון, החדר והבית כולו יקבלו את המראה העיצובי הרצוי לנו. חשוב לשים לב בעת הבחירה בידיות כי אלה משתלבות היטב עם החלל כולו ועם הקו העיצובי שבחרנו. לעיתים דווקא הידיות הם אלו ששוברים את המראה המושקע שעיצבנו וחבל.

ידיות מסוגננות – כאשר אנחנו רוצים לגוון ולשנות מעט את מראה הבית, המטבח, חדר השינה או כל חלל שרק נרצה, אנחנו לא תמיד חייבים להשקיע בשיפוצים נרחבים או בהחלפת רהיטים. לעיתים די בהשקעה מזערית של החלפת הסגנון של הידיות בארונות ובדלתות ו – הופ! הבית נראה חדש! כך נוכל להחליט על ידיות בסגנון כפרי או ידיות במראה אלגנטי, אפשר ללכת על סגנון הייטקיסטי ולמעשה כל סגנון כמעט שיצליח להשתלב עם הקו שכבר קיים בחלל.

השקיעו בידיות, הן לא מייקרות באופן משמעותי את הארון או את הדלת, אך הן אלו שעושות את ההבדל.