עולם של ידיות - מומחים בפרזול ובהתאמה אישית של ידיות לארונות ומטבחים

ידיות לארונות

הינך נמצא כאן

איזה סוג של ידיות נבחר לארונות? התשובה לשאלה זו רחבה מאוד תלויה, מהי סוג הארון, ומהו סוג הידית.

באופן כללי, אפשר לחלק את סוגי הידיות השונות לפי חדרים. ישנו סגנון עיצובי המתאים בעיקר למטבח. סגנון זה דומה גם לארונות בחדר הורים, אם כי שונה לעיתים. יש סוג עיצוב אחר שיתאים לחדרי נוער. לחדרי ילדים יהיה סגנון שונה לגמרי של ידיות לדלתות הארונות. חשוב שצריך להתאים בין העיצוב לבין המשתמש- כלומר: לידיות בחדר ילדים, צריך להיות סגנון האהוב על ילדים, לעומת ידיות בחדרי נוער שצריכים עיצוב אחר.

עיצוב ידיות למטבחים:

התחום של עיצוב ידיות למטבחים הינו רחב, משום שישנם מטבחים בסגנונות שונים. באופן כללי, יש כלל ברור: למטבחים בסגנון כפרי וקלאסי, מתאימים ידיות בעיצוב קלאסי. עיצוב קלאסי. לעומת זאת למטבחים בסגנון מודרני, מתאימות ידיות בעיצוב מודרני. חומרים המתאימים לידיות מטבח קלאסיות, הם: גרניט פורצלן, וברזל כבד, או מתכת קלה בעיצוב קלאסי. הידיות המודרניות יהיו עשויות לרוב ממתכות כמו אלומיניום וניקל. צורתן תהיה לרוב קשת מרובעת. בדרך כלל, תהיה להן צורה חדה וישרה, לעומת הידית הקלאסית שצורתה קשת מעוגלת, ומקושטת בעיטורים.

עיצוב ידיות לחדר הורים:

באופן כללי, כללי עיצוב הידיות לחדר ההורים, דומה לכללי עיצוב ידיות המטבח. תלוי מאוד מהו הסגנון העיצובי של חדר ההורים. לפעמים, יתאימו לחדר ההורים דווקא ידיות מסוג אחר- ידיות כפתור משובצות באבני חן. בחירת הידית תלויה בסוג הארון והשידה: פעמים רבות, הארון והשידה הם מעץ בסגנון אצילי. אולם, לפעמים ההורים בוחרים בסגנון מודרני מובהק, והריהוט יהיה מודרני למדי. לכן, בארון הזזה מודרני בחדר הורים נבחר בידית קריסטל יוקרתית, ולמגירות בשידה המודרנית, נבחר בידיות קשת מודרנית. לעומת זאת, ברהוט מסוגנן וקלאסי מעץ מלא, נבחר בסגנון קלאסי. מומלץ שלידיות לריהוט קלאסי תהיה צורה עגולה, ולפעמים תהיה להם טבעת משיכה עגולה.

עיצוב ידיות לחדרי נוער:

איזה סוג של ידיות נבחר לחדרי הנוער? לחדר נוער, צריך עיצוב ביניים. משהו שהוא קלאסי, אך גם לא ילדותי מדי. באופן כללי, הנערים של היום רוצים להיות מודרניים כמה שיותר, ולכן כדאי לבחור בסגנון עיצוב שהוא מודרני כמה שיותר. לכן, סגנון העיצוב של הידית בחדר הנוער יהיה פשוט. כיוון שבדרך כלל הארון בחדר נוער הוא ארון הזזה, תתאים ידית כפתור לדלת. לרוב, העיצוב שלה יהיה עיצוב של צבע חלק- לבן או שחור. בדרך כלל, היא תהיה עשויה מעץ צבוע, גם צורתה תהיה חלקה. למגירות בשידה, כדאי לבחור בידיות קשת מרובעות חלקות, העשויות ממתכות כמו ניקל ואלומיניום. באופן כללי, מומלץ לשתף את הנער בבחירת עיצוב הארון והידיות בארון.

עיצוב ידיות לחדרי ילדים:

סגנון העיצוב של ידיות חדרי ילדים, שונה מסגנון העיצוב של שאר קבוצות הידיות האחרות, בגלל ההעדפות של קהל היעד- הילדים. ילדים צריכים לראות צבעוני בעניים. חשוב מאוד שכל העיצוב בחדר של הילד, יהיה אהוב עליו. לכן, בארונות חדרי הילדים ישימו ידית צבעונית שתהיה מיוצרת מפלסטיק קשיח או מעץ. לרוב, יהיה מצויר עליה ציור הקשור לעולמם של הילדים. מה מתאים לילד? ילדים אוהבים ציורים של חיות, פרחים, כלי תחבורה, ועוד.