עולם של ידיות - מומחים בפרזול ובהתאמה אישית של ידיות לארונות ומטבחים

ידיות פורצלן למטבח

הינך נמצא כאן

ידיות פורצלן יכולות להוסיף הרבה למטבח, אולם ידיות אלו לא מתאימות לכל סוגי המטבחים. לידיות אלו, יש אופי וסגנון מיוחד, המזכיר לנו סגנון עתיק במיוחד. לכן אפשר לשים אותן רק במטבחים מיוחדים עם אופי ועיצוב מיוחד, הקרוב כמה שיותר לעיצוב עתיק. סגנונות אפשריים של מטבחים, הם מטבחים איטלקיים, מטבחים עתיקים, מטבחי פולימר בסגנון כפרי, ועוד. לא לכל מטבח מתאימים הידיות הללו, וצריך להשקיע מחשבה האם לשלב, ואיך לשלב בצורה טובה ויפה.

כיצד נראות ידיות פורצלן?

הבסיס של הידיות הללו, עשוי ממתכת. את הבסיס מבריגים את הארון, או אל המגירה. מעל הבסיס, מדביקים ציפוי מגרניט פורצלן. לפעמים הציפוי יהיה בעל עיצוב חלק ללא איורים. לרוב, יהיה על ציפוי הפורצלן איורי פרחים שונים. ישנם 2 צורות עיקריות לידיות אלו: צורה של קשת, וצורה של פורצלן. לרוב, תהיה זו קשת ישרה. לפעמים צבע הבסיס יהיה בגוון זהב או נחושת, ולפעמים בגוון כסף או שחור. לצבע הבסיס יש משמעות. לא בכל מטבח מתאים כל צבע. לרוב יתאים צבע הזהב- כאשר הארונות חומים. לעומת זאת, במטבחים לבנים לגמרי, מתאימים ידיות עם בסיס בגווני שחור או כסף. לפעמים, עיקר הידית תהיה הבסיס ממתכת, שמעליה יודבק ציפוי קטן של פורצלן.

ידיות פורצלן במטבחים עתיקים:

בשנים האחרונות, הולך ונפוץ הטרנד של חזרה למטבחים בעיצוב של סגנון עתיק בעזרת ידיות פורצלן. למטבחים אלו, מתאימים ידיות בעיצוב אצילי, וסוג הפורצלן מתאים ביותר עבור מטבחים אלו. לפעמים, דווקא ידית פורצלן עתיקה מתאימה במטבח העתיק. במטבחים אלו, ישלוט בדרך כלל הצבע החום. ולכן יתאים סגנון הפורצלן. לעיתים יתאים סגנון חלק, וכאשר יש עיטורים במטבח, יתאימו הידיות עם העיטורים. במגירות של המטבח מתאימות ידיות קשת, ולארונות מתאימות ידיות כפתור. צבע הבסיס צריך להיות זהב או נחושת. אם משלבים ידית עם עיטורים על ציפוי הגרניט, עדיף שגוון הציור יהיה זהב.

ידיות פורצלן במטבחים איטלקיים:

הטרנד של מטבחים איטלקיים, הולך וחודר יותר לארץ. מטבחים אלו הינם מטבחים יוקרתיים ואציליים. במטבח האיטלקי, מתאימים ידיות פורצלן בצורת כפתור, ועם עיטורים, מומלץ לבחור בסגנון כפתור אשר צורתו מזכירה צורת פרח, או בעלת צורה מקורית אחרת. פעמים רבות, יתמזגו העיצובים של הידיות עם העיטורים הדקורטיביים המקשטים את המטבח האיטלקי. עדיף שצבע העיטור יהיה זהב, אולם אפשר לשלב עיטור בגוונים אחרים, אם צבע הבסיס הוא זהב. לפעמים, אפשר לשלב דווקא ידית אשר הבסיס השולט שלה הוא מתכת בגוון זהב, ומעליה מודבק עיגול קטן לבן מגרניט פורצלן.

ידית פורצלן במטבחי פולימר בסגנון כפרי:

במטבחי פולימר, הגוון השולט הוא הלבן. ישנם 2 סוגים עיקריים של מטבחים בסגנון פולימר: מטבח פולימר בסגנון מודרני, ומטבח פולימר בסגנון כפרי. ידית פורצלן אינה מתאימה למטבח פולימר בסגנון מודרני, אולם בהחלט מתאימה למטבח הפולימר בסגנון כפרי. הצבע הלבן יוצר מיזוג עם אופי המטבח. במטבחים אלו, עדיף לבחור בידיות גרניט פורצלן לבנות וחלקות לגמרי. כיוון שבמטבחים אלו הצבע הלבן הוא המוטיב העיקרי של המטבח, לא יתאימו עיטורים על הידיות. מומלץ שצבע הבסיס יהיה בגווני אפור, שחור, או כסף.